Büyükelçi Sayın Ercan Özer'in Veda Mesajı

Kudüs Başkonsolosluğu 02.11.2009

Sevgili Türk ve Filistinli kardeşlerim,

Birleşik Arap Emirlikleri’nde ve Ürdün’de büyükelçilik, ardından Orta Doğu Özel Temsilciliği görevlerinden sonra Türkiye’nin ilk Türk büyükelçisi olarak atandığım Filistin’de 4 yıl 9 ay süren hizmetimi tamamlayarak 2009 Kasım ayının ilk yarısında Türkiye’ye döneceğim. Kasım ayı sonunda da emekliye ayrılacağımdan Filistin’de sizlerle beraber olduğumuz beş yıla yakın süre aynı zamanda uzun mesleki kariyerimin son ve önemli bir köşe taşını oluşturacaktır.

Türk ve Filistin halkı arasında tarihten kaynaklanan dostluk ve kültürel ilişkilerden hareketle daha yüksek düzeylere çıkarmak için şimdiye kadar gösterdiğimiz çabalarımız bundan sonra da sürecektir. Şuna emin olabilirsiniz ki Orta Doğu’da barış ve Filistin halkının bağımsızlığı Türkiye ve Türkler için çok önemli olup bizim bu amaç doğrultusundaki etkin çabalarımız da sürecektir.

Güç fakat onurlu görevlerin ve geleceğe dönük umut sarsıcı gelişmelerin şekillendirdiği bu süre, yaşamımız boyunca gururla taşıyacağımız unutulmaz ve anlamlı anılarla doludur. Yaşantımızda özel bir yeri bulunan buradaki dostlarımızın aklımızda ve kalbimizde de özel yeri olacaktır.

Filistin’deki görevimiz sırasında bize yardımcı olan ve yaşantımıza anlam kazandıran başta Sayın Başkan Mahmut Abbas olmak üzere, başbakanlara, dışişleri bakanlarına ve uzun bir liste oluşturan resmi ve sivil şahsiyetlere, meslekdaşlarımıza, vatandaşlarımıza, dostlarımıza ve kardeşlerimize derin şükran borçluyuz.

Hepinize esenlikler, barış ve mutluluk dolu gelecekler dileriz.

Dr. Ercan Özer
Büyükelçi